Zagrożenia płynące z używania wody z azotanami w Wieliczce

W Wieliczce istnieje woda z wysokim poziomem azotanów, co może wiązać się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Przyczyny tych azotanów są różne, włączając zanieczyszczenia rolnicze oraz naturalne. Konsumowanie dużych ilości azotanów przez człowieka może prowadzić do wymiotów, bólów brzucha, biegunki, a także poważnych komplikacji zdrowotnych.

  • Azotany są zanieczyszczeniem wody, które może wpływać negatywnie na jakość wody i zdrowie ludzi

  • Azotany mogą być przyczyną eutrofizacji, co prowadzi do wzrostu ilości glonów i innych organizmów, co z kolei może prowadzić do zwiększenia ilości toksyn w wodzie.

  • Azotany mogą być przekształcane w nitrozoaminy, które są związkami rakotwórczymi.

Wyeliminuj azotany z wody w Wieliczce

Czy wiesz

Jak pozbyć się azotanów z wody w Wieliczce?

W Wieliczce używa się różnych metod usuwania azotanów z wody, oto kilka z nich. Wybór odpowiedniej metody zależy od stopnia zanieczyszczenia, dostępności i kosztów zastosowania danej techniki.

Według polskich norm, maksymalna dozwolona zawartość azotanów w wodzie pitnej wynosi 50 mg/l (miligramów na litr). Zalecane jest jednak, aby zawartość azotanów nie przekraczała 25 mg/l, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na zdrowie człowieka.

  • Usuwanie za pomocą jonowymiennej żywicy – Metoda ta polega na przepuszczaniu wody przez kolumnę z jonowymienną żywicą, która wiąże azotany i usuwa je z wody.
  • Odwrócona osmoza – To proces oczyszczania wody, w którym woda pod ciśnieniem przepływa przez membrany, które zatrzymują azotany.

  • Nanofiltracja – Ta metoda opiera się na przepuszczaniu wody przez membrany, które zatrzymują zanieczyszczenia, w tym azotany.

  • Oczyszczanie za pomocą UV – Promienie UV są stosowane do niszczenia azotanów w wodzie

Sprawdzone rozwiązania

Pomagamy w doborze odpowiedniej technologii i urządzeń do uzdatniania wody

Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższej jakości rozwiązania, które będą odpowiadały ich indywidualnym potrzebom i budżetowi.

Nasze doradztwo obejmuje zarówno dobór urządzenia do uzdatniania wody pitnej w domu, jak i do przemysłowych procesów produkcyjnych.

Współpracujemy z renomowanymi producentami i dostawcami, aby zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszych technologii i najlepszych produktów na rynku.