Zagrożenia płynące z używania wody z azotanami w Gliwicach

W Gliwicach występuje woda z wysoką zawartością azotanów, co może stwarzać poważne problemy zdrowotne. Źródła tych azotanów są różnorodne, w tym zanieczyszczenia rolnicze oraz naturalne. Przyjmowanie dużej ilości azotanów przez ludzki organizm może powodować wymioty, bóle brzucha, biegunkę oraz poważne powikłania zdrowotne.

  • Azotany są zanieczyszczeniem wody, które może wpływać negatywnie na jakość wody i zdrowie ludzi

  • Azotany mogą być przyczyną eutrofizacji, co prowadzi do wzrostu ilości glonów i innych organizmów, co z kolei może prowadzić do zwiększenia ilości toksyn w wodzie.

  • Azotany mogą być przekształcane w nitrozoaminy, które są związkami rakotwórczymi.

Wyeliminuj azotany z wody w Gliwicach

Czy wiesz

Jak pozbyć się azotanów z wody w Gliwicach?

W Gliwicach dostępnych jest kilka metod usuwania azotanów z wody, poniżej przedstawione są niektóre z nich. Wybór odpowiedniej metody usuwania zależy od poziomu zanieczyszczenia, dostępności i kosztów zastosowania danej techniki.

Zgodnie z polskimi standardami, maksymalnie dopuszczalna zawartość azotanów w wodzie pitnej wynosi 50 mg/l (miligramów na litr). Zaleca się jednak, aby zawartość azotanów nie przekraczała 25 mg/l, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na zdrowie człowieka.

  • Usuwanie za pomocą jonowymiennej żywicy – Metoda ta polega na przepuszczaniu wody przez kolumnę z jonowymienną żywicą, która wiąże azotany i usuwa je z wody.
  • Odwrócona osmoza – To proces oczyszczania wody, w którym woda pod ciśnieniem przepływa przez membrany, które zatrzymują azotany.

  • Nanofiltracja – Ta metoda opiera się na przepuszczaniu wody przez membrany, które zatrzymują zanieczyszczenia, w tym azotany.

  • Oczyszczanie za pomocą UV – Promienie UV są stosowane do niszczenia azotanów w wodzie

Sprawdzone rozwiązania

Pomagamy w doborze odpowiedniej technologii i urządzeń do uzdatniania wody

Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższej jakości rozwiązania, które będą odpowiadały ich indywidualnym potrzebom i budżetowi.

Nasze doradztwo obejmuje zarówno dobór urządzenia do uzdatniania wody pitnej w domu, jak i do przemysłowych procesów produkcyjnych.

Współpracujemy z renomowanymi producentami i dostawcami, aby zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszych technologii i najlepszych produktów na rynku.